Hem Honor Note 10 läcker ut på bilder

Honor Note 10 läcker ut på bilder

crop (6).jpeg

Honor kommer inom kort antagligen offentliggöra nya mobilen Honor Note 10. Nu kan mobilen ha fastnat på nya bilder.

Dagens bild visar att Honor Note 10 kommer få dubbla kameror på baksidan tillsammans med en väldigt glansig yta på just baksidan.

Det ser ut som att Honor Note 10 kommer få en 6,9 tumsskärm med Full HD+ – upplösning. Under huven hittar vi processorn Kirin 970 med 6 GB RAM och 128 GB inbyggt minne. På baksidan sitter det dubbla kameror där den primära kameran sägs få en upplösning på 16 megapixlar. I övrigt ser det ut som att Honor Note 10 kommer få ett biffigt 6000 mAh-batteri.

Källa: SlashLeaks

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Lämna ett svar