Hem Rapport om att Samsung Galaxy F1 kommer få en fingeravtrycksläsare under displayen

Rapport om att Samsung Galaxy F1 kommer få en fingeravtrycksläsare under displayen

2018227-samsung-galaxy-f-half-opened-display-nieuwemobiel-5b7547a58c698-1-1-1

I november kommer Samsung med största sannolikhet hålla ett event där tillverkaren kan bli den första att presentera en böjbar mobil vid namn Galaxy F1. 

Det har utvecklat en prototyp av en vikbar smartphone sedan 2014. Det är mer eller mindre klart att Samsung kommer hålla ett event i november det här året där tillverkaren kan komma att visa upp nya flaggskeppet Galaxy F1. Under kvällen har det inkommit uppgifter om att Samsung Galaxy F1 kommer få en fingeravtrycksläsare placerad under displayen.

Utöver det rapporteras det om att Samsung Galaxy F1 kommer kosta 1460 dollar och att mobilen endast kommer tillverkas i 120 000 exemplar. Det gäller således att vara snabb att köpa den om man bestämmer sig för det.

Via AH

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Lämna ett svar