Annons

På senare tid har Huawei varit i rejält blåsväder gällande finanschefen från företaget. Men det är flera länder som höjt på ögonbrynen och varnar för Huawei.

Ett av de länder som varnat för Huawei är Norge. Sverige är i alla fall inte ut att brytas sig om varningen. Det som menas är att ”5G kan ställa till det mycket”. Gissningsvis syftas det på att om Huawei spionerar, så kan de ställa till med mycket om Huawei får härja fritt.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Leave A Reply Cancel Reply
Exit mobile version