Hem Sony kan behöva minska på kanterna i Xperia 2

Sony kan behöva minska på kanterna i Xperia 2

Sony kommer troligtvis hålla ett event på årets IFA-mässa där tillverkaren förväntas visa upp en uppföljare till Xperia 1. Nu hoppas jag innerligt på en sak! 

Det jag hoppas på är att Sony kommer ha minskat kanterna i Xperia 2 jämfört med föregångaren Xperia 1. I Xperia 1 har Sony minskat kanterna markant jämfört med the bezels i Xperia XZ3, men det är fortfarande inte så att de kan matcha konkurrenterna när det kommer till skärmytan.

Därför hoppas jag på att Xperia 2 (eller nu vad uppföljaren kan tänkas kallas) kommer få mindre ramar runt displayen jämfört med Xperia 1.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Lämna ett svar