Annons

Det ser ut som att Motorola kommer hålla ett event inom kort där tillverkaren kommer visa upp den nya modellen Edge+, vilket kommer bli företagets första flaggskepp sedan Z3. Men hur kommer den här modellen bli?

Enligt en läcka så kommer den här modellen utrustad med Snapdragon 865 under huven. Det nämns även att modellen kan komma att få upp till 12 GB RAM, något som hade varit oerhört coolt att se. Under ytan ser det däremot ut som att modellen kommer få ett batteri på 5170 mAh, något som innebär att mobilen förhoppningsvis kommer få en batteritid som kommer räcka hela dagen.

Sist men inte minst ser det ut som att modellen kommer få en 6,67 tumsskärm med Full HD- upplösning på 90Hz.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Comments are closed.

Exit mobile version