Samsung Galaxy S20 Ultra har två klara nackdelar när man skriver på modellen

Samsung lanserade i fredags det nya flaggskeppet Galaxy S20 Ultra. Jag har nu använt modellen i ett antal dagar och jag har uppmärksammat två saker som gör modellen extra svår att skriva på.

Det jag reagerat på när det kommer till Samsung Galaxy S20 Ultra är att jag kommer åt kantskärmen typ hela tiden när jag skriver på modellen. Den andra saken är att jag kommer åt den gigantiskt tjocka kamerahumpen hela tiden. Detta problem kan dock lösas med hjälp av ett fodral.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.