Samsung galaxy s23 render

Samsung Galaxy S23 sägs få 256 GB minne som bas

Samsung kommer troligtvis hålla låda den 1 februari där tillverkaren troligen kommer visa upp nya S23-trion. Nu har det inkommit uppgifter om att Samsung troligtvis kommer höja minimum-minnet.

Samsung har tidigare kört med 128 GB minne som bas men det ser alltså ut att bli förändring på detta från och med S23-serien och jag uppskattar att det inte bara handlar om S23 Ultra utan även de billigare versionerna i serien.

Samtidigt tror jag att du kommer kunna köpa en S23 eller S23+ med upp till 512 GB minne i vissa länder och S23 Ultra med upp till 1024 GB minne.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.