Annons
Google

Google har fortsatt STORA problem med Android 17 för Google Pixel i Sverige efter senaste uppdateringen

Published by
Rasmus Hellmyrs
Annons

För ett antal månader sedan började Google skicka ut Android 17 till sina Pixel-enheter. Det har minst sagt inte varit någon dans på rosor om vi säger så med diverse buggar som drabbat mobilerna. Det har varit så pass illa att det borde klassats som beta enligt oss och således släppts senare. 

Det är fortsatt många Pixel 10-ägare som har problem med prestandan efter augusti månads uppdatering. Det har inkommit rapporter om att spel som bland annat Brawl Stars och Clash Royale laggar. Vi hoppas och tror at Google kommer skicka ut ytterligare en uppdatering en gång för alla inom kort som kommer åtgärda detta.

Via

Rasmus Hellmyrs

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Share
Published by
Rasmus Hellmyrs
Tags: Android