Nokia X2 kommer troligtvis få en mycket stor cirkel på baksidan

Inom de kommande veckorna kommer HMD Global hålla ett event där tillverkaren förväntas visa upp de första mobilerna under ett namnskifte. Nu ser det ut som att en bild läckt ut som visar hur Nokia X2 kommer att se ut.

Av bilden att döma ser det ut som att den här modellen kommer få en stor cirkel på baksidan. Troligtvis kommer den här cirkeln att rymma många kameror. Exakt hur många är just nu oklart men det kommer att vara många.

Via

Senaste inläggen

Posted by

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.