Google Pixel Watch sägs nu få mer RAM och ROM är någon annan smartwatch

I oktober kommer Google troligtvis viss upp nya Pixel Watch. Nu her det inkommit uppgifter om att den här klockan kommer få mest RAM-minne av alla smarta klockor som kör Wear OS.

Samsungs Galaxy Watch 4 har 1,5 GB RAM och det är möjligt att Pixel Watch kommer få 2 GB RAM och det ser även ut som att modellen kommer få 32 GB inbyggt minne.

Via

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.