Categories: Apple

Ice: iPhone 15 Pro Max kommer få galet små ramar

Det är Ice Universe som nyligen gått ur med uppgifter om att Apples kommande iPhone 15 Pro Max kommer få galet små ramar runt displayen.

Det är intressant att han just nämner 15 Pro Max och inte 15 Pro i sammanhanget. Det kan betyda att det enbart är den större modellen som kommer få riktigt små ramar runt displayen. Under gårdagen laddade jag upp en video som visade hur Apple med största sannolikhet kommer att utrusta 15 Pro och 15 Pro Max med USB C, trots att det inte kommer bli krav på detta i Europa förens hösten 2024. Men det är väll lika bra att få det gjort så snabbt som möjligt!

Rasmus Hellmyrs

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Share
Published by
Rasmus Hellmyrs

Recent Posts

Banbrytande hårdvara för framtidens smartphones officiellt presenterad – det här behöver du veta!

Jag må bli som ett lotteri barn på julafton varje gång en smartphone med någonting…

11 timmar ago

6G i Sverige: så testas det just nu – allt du behöver veta!

Vi har flera gånger skrivit om att Ericsson tillsammans med Telia håller på att göra…

12 timmar ago

Därför är den senaste Google Foto-funktionen mycket användbar i Sverige!

Det ser ut som att Google nyligen börjat skicka ut en ny uppdatering till Google…

12 timmar ago

Rykte: Sveriges populäraste smartphone nästa år får två ordentliga uppgraderingar

Mellan januari och mars nästa år sägs Apple visa upp iPhone 18. Det är första…

14 timmar ago

Rykte: Apple pudlar, går tillbaka till hur det var före 2020

2020 slopade Apple laddaren i lådan till sina telefoner. Man la skulden på "miljön". Det…

1 dag ago

Operatören får efterlängtad funktion i iOS och Android!

RCS är en funktion som varit i bruk mellan Android och iOS under längre tid.…

1 dag ago