Kategorier
Uncategorized

Rykte: Samsung Galaxy S10 kommer få en fingeravtrycksläsare under displayen

Samma visa varje år. Den här gången har vi faktiskt sett en smartphone med en fingeravtrycksläsare under skärmen, så troligtvis är det denna funktion som står näst på tur. 


Enligt en källa kommer Samsung Galaxy Note 9 inte få någon fingeravtrycksläsare inbyggd under displayen utan den första enheten som kommer få en fingeravtrycksläsare under displayen sägs bli Galaxy S10, något som inte är helt ologiskt eftersom Samsung antagligen (bland alla missar man gjort genom tiderna) vill se hur tekniken utvecklas.

Källa

(function(c){var g,s=’script’,w=window,n=c.name||’PLISTA’;if(!w[n]){w[n]=c;g=w.document.getElementsByTagName(s)[0];s=w.document.createElement(s);s.async=true;s.type=’text/javascript’;s.src=(w.location.protocol===’https:’?’https:’:’http:’)+’//static’+(c.origin?’-’+c.origin:”)+’.plista.com/async’+(c.name?’/’+c.name:”)+’.js’;g.parentNode.insertBefore(s,g);}
}({
”publickey”: ”1e4a40d964e08999c1a53e8a”,
”origin”: ”se”
}));

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus H

Av Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Lämna ett svar