in

Rykte säger sig veta att HTC satsar på 3D touch

Enligt ett nytt rykte så kommer HTC att tillverka nästa Nexus – telefon. Enligt detta rykte så kommer HTC alltså att satsa på 3D touch i Nexus – telefonen. Det är ännu väldigt tidigt att uttala sig om hur nästa Nexus – telefon kommer att se ut och ha för specifikationer, så detta bör tas med en nypa salt.

Bilden är lånad av GSMarena.com 

Källa

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.