in

Rykte: LG G7 får 6 GB RAM och OLED-display

Det sägs att LG kommer offentliggöra nya flaggskeppet LG G7 någon gång i mars. Nu har några specifikationer till telefonen läckt. 


Enligt källan kommer LG G7 få en OLED-display med det avlånga formatet 18:9. Vidare påstår källan att LG G7 kommer få 6 GB RAM, antagligen tillsammans med processorn Snapdragon 845. Det har under dagen dessutom bekräftats att G7 kommer bli en av de första telefonerna på marknaden med Quick Charge 4.0.

Källa

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.