Google Chrome fick spärr som nu är upplåst

Google skickade nyligen ut en ny uppdatering till Google Chrome som skulle göra det svårare att komma åt Inkognitoläget i Chrome.

Det ser däremot ut som att det nyligen har upptäckts en ny väg som man kan ta för att komma runt och se att en person använder Inkognitoläget. Detta är naturligtvis inte bra och jag hoppas Google kommer fixa till problemet inom kort!

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.