Annons
Sony kommer inom kort visa upp tre nya mobiler i form av Xperia XA2, XA2 Ultra och Xperia L2. Nu har pressbilder läckt ut på samtliga tre enheter. 

Något alla tre modeller har gemensamt är rejäla ramar runt displayerna. Vi kan se att XA2 Ultra fått dubbla främre kameror medans XA2 ser ut att få en ovanligt stor bakre kamera (som sägs få upplösningen 21 megapixel). Det speciella med Xperia L2 och XA2 är att telefonerna kommer få sin fingeravtrycksläsare placerade på baksidan. 
Xperia XA2 Ultra
Xperia XA2
Xperia L2

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Leave A Reply Cancel Reply
Exit mobile version