Hem OnePlus uppdaterar 5T till Oreo

OnePlus uppdaterar 5T till Oreo

OnePlus har under eftermiddagen meddelat att man börjat rulla ut Android 8.0 Oreo till flaggskeppet OnePlus 5T.

Företaget har meddelat att man valt att börja rulla ut uppdateringen till få enheter, det antagligen för att OnePlus ska kunna se att allt rullar på som det ska. I Android 8.0 ingår nya saker så som ett nytt utseende på deras gränssnitt.

(function(c){var g,s=’script’,w=window,n=c.name||’PLISTA’;if(!w[n]){w[n]=c;g=w.document.getElementsByTagName(s)[0];s=w.document.createElement(s);s.async=true;s.type=’text/javascript’;s.src=(w.location.protocol===’https:’?’https:’:’http:’)+’//static’+(c.origin?’-’+c.origin:”)+’.plista.com/async’+(c.name?’/’+c.name:”)+’.js’;g.parentNode.insertBefore(s,g);}
}({
”publickey”: ”1e4a40d964e08999c1a53e8a”,
”origin”: ”se”
}));

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Lämna ett svar