Close Menu
MobilanyheterMobilanyheter
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Hem
    • Tester
    • Kontakt
    • Om oss
    Facebook X (Twitter) Instagram
    MobilanyheterMobilanyheter
    • Hem
    • Tester
    • Kontakt
    • Om oss
    MobilanyheterMobilanyheter
    Hem OnePlus arrangerade populärt pop-up event under gårdagen
    OnePlus

    OnePlus arrangerade populärt pop-up event under gårdagen

    Rasmus HellmyrsBy Rasmus Hellmyrstisdag, maj 22, 2018,12:02Inga kommentarer2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Under gårdagen slog OnePlus upp företagets första pop-up event i Sverige. Detta gjorde OnePlus i samarbete med Telia på Kungsgatan mitt i Stockholm, och vilken succé det blev!  

    Annons

    Fans över hela Sverige hade köat sedan klockan 01:00 den dagen då eventet skulle bli av. Mer än 16 timmar hade en skara fans väntat för att bli först med OnePlus nya supermobil. Jag var själv på plats, dock så köade jag inte utan var bara där och kollade in hur mycket folk det var som väntade på att köpa den bästa mobilen på marknaden!

    Pop-up eventet visade sig bli en succé då kön sträckte sig från Telia och 150 meter ner på Kungsgatan. Det var väldigt många som köade för att köpa OnePlus 6, något OnePlus inte hade räknat med.

    Stefan Bonnevier, PR-ansvarig på OnePlus säger följande:

    • Det var första gången vi arrangerade en pop-up i Sverige och vi visste inte riktigt vad vi skulle förvänta oss men det här mottagandet var fantastiskt. Vi är glada och stolta över att vi har så många fans i Sverige och vi hoppas att de blir fler, säger Stefan Bonnevier.

    Med tanke på den här succén kommer OnePlus troligtvis arrangera flera pop-up event för kommande mobiler i Sverige, då inte bara i Stockholm utan även i Göteborg och Malmö.

    Android OnePlus 6 pop-up
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Rasmus Hellmyrs
    • Website
    • Facebook
    • LinkedIn

    Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

    Related Posts

    Galna ryktet om Samsung Galaxy S27 i Sverige

    fredag, oktober 2, 2026,00:45

    Monster-prestandan i OnePlus 16 visas upp

    fredag, oktober 2, 2026,00:39

    Prestandan för Redmagic 12 Pro+ läcker ut

    torsdag, oktober 1, 2026,20:28

    Samsung har visat upp helt ny Galaxy produkt

    torsdag, oktober 1, 2026,20:02
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Du måste vara inloggad för att publicera en kommentar.

    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
    © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Enabled!
    Ad Blocker Enabled!
    Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please support us by disabling your Ad Blocker.