Close Menu
MobilanyheterMobilanyheter
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Hem
    • Tester
    • Kontakt
    • Om oss
    Facebook X (Twitter) Instagram
    MobilanyheterMobilanyheter
    Subscribe
    MobilanyheterMobilanyheter
    Hem Här är iOS 12!
    Apple

    Här är iOS 12!

    måndag, juni 4, 2018,17:48Inga kommentarer1 Min ReadRasmus HellmyrsBy Rasmus Hellmyrs

    Apple har under kvällen presenterat det nya gränssnittet iOS 12. Det här systemet innehåller en hel del nyheter mot den föregående versionen av gränssnittet, iOS 11.

    I och med iOS 12 har Apple fokuserat mycket på hastighet. Tillverkaren har gjort flera äldre iPads och iPhones snabbare med iOS 12, men även nyare enheter så som iPhone 8 och iPhone X ska ha blivit något kvickare när det kommer till att öppna program. Det bästa med iOS 12 är enligt mig att samtliga enheter som fick iOS 11 också kommer erhålla iOS 12.

    Utöver detta har Apple i samarbete med Pixar utvecklat ett verktyg så det ska bli enklare att se objekt i AR. Utöver detta har Apple även introducerat en ny fotoapp som dels föreslår olika foton baserat på vilken plats du befinner dig på, men mjukvaran ska även kunna förslå vilka vänner du kan tänkas dela dina bilder med.

    Även FaceID på iPhone X ska ha förbättrats.

    ios-12-1

    Texten uppdateras om skribenten känner för det
    • Nya uppgifter om Samsung Galaxy Z Flip7
      Nya uppgifter om Samsung Galaxy Z Flip7
      söndag, juni 1, 2025,18:41
    • Google Pixel 10 läcker ut i det vilda
      Google Pixel 10 läcker ut i det vilda
      söndag, juni 1, 2025,17:42

    DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

    Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

    Apple iOS 12
    Rasmus Hellmyrs
    • Website
    • Facebook
    • LinkedIn

    Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

    Related Posts

    Rykte: iPhone 17 får större skärm

    söndag, juni 1, 2025,16:54

    iPhone 17 Air: ny bild kan visa mobilen

    fredag, maj 30, 2025,22:06

    Rykte: iPhone 17 Air blir oerhört lätt

    torsdag, maj 29, 2025,12:07
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Du måste vara inloggad för att publicera en kommentar.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Annonsblockerare aktiverad!
    Annonsblockerare aktiverad!
    Vår webbplats möjliggörs genom att visa onlineannonser för våra besökare. Vänligen stödja oss genom att inaktivera din annonsblockerare.