Close Menu
MobilanyheterMobilanyheter
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Hem
    • Tester
    • Kontakt
    • Om oss
    Facebook X (Twitter) Instagram
    MobilanyheterMobilanyheter
    Subscribe
    MobilanyheterMobilanyheter
    Hem Samsung presenterar Galaxy Note 9
    Samsung

    Samsung presenterar Galaxy Note 9

    torsdag, augusti 9, 2018,17:00Inga kommentarer1 Min ReadRasmus HellmyrsBy Rasmus Hellmyrs

    Under dagen har Samsung presenterat det nya flaggskeppet Galaxy Note 9. Den här telefonen (eller rättare sagt phableten) har fått en rejäl display tillsammans med ett rejält batteri! 

    Samsung Galaxy Note 9 har fått en 6,4 tumsskärm med Quad HD+ – upplösning i formatet 18:9. Naturligtvis har Note 9 fått en välvd display tillsammans med Samsungs egna SUPER AMOLED-panel. Under huven hittar vi processorn Exynos 9810 med 6/128 eller 8/512 GB inbyggt minne. På baksidan sitter dubbla 12 MP-kameror medans framsidan pryds av en ensam 8 MP-kamera.

    I övrigt har Galaxy Note 9 fått ett 4000 mAh-batteri, plats för dubbla SIM-kort, S-Pen, en irisläsare, en fingeravtrycksläsare placerad på baksidan. stöd för trådlös laddning och Android 8.1 Oreo från start.

    Mobilen släpps 24e augusti och kommer kosta 10 890 kronor (6/128) samt 13 490 kronor (8/512 GB).

    • Sony Xperia 1 VII har något sämre kamera än sin föregångare enligt stor sajt
      Sony Xperia 1 VII har något sämre kamera än sin föregångare enligt stor sajt
      lördag, maj 31, 2025,23:42
    • JerryRig testar Samsung Galaxy S25 Edge
      JerryRig testar Samsung Galaxy S25 Edge
      lördag, maj 31, 2025,22:25

    DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

    Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

    Android Samsung Galaxy Note 9
    Rasmus Hellmyrs
    • Website
    • Facebook
    • LinkedIn

    Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

    Related Posts

    Sony Xperia 1 VII har något sämre kamera än sin föregångare enligt stor sajt

    lördag, maj 31, 2025,23:42

    JerryRig testar Samsung Galaxy S25 Edge

    lördag, maj 31, 2025,22:25

    Bakgrunder till Google Pixel 10 läcker

    lördag, maj 31, 2025,15:32
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Du måste vara inloggad för att publicera en kommentar.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Annonsblockerare aktiverad!
    Annonsblockerare aktiverad!
    Vår webbplats möjliggörs genom att visa onlineannonser för våra besökare. Vänligen stödja oss genom att inaktivera din annonsblockerare.