Kategorier
Sony

Xperia kan går bra igen – eftersom konkurrenterna väljer att satsa på flärp

De allra flesta tillverkarna har valt att satsa på att ge sina telefoner flärpar det här året. Vi vet även att Samsung kommer hoppa på trenden från och med nästa år.

En tillverkare som inte ser ut att hoppa på flärp-trenden är Sony. Om tillverkaren inte kommer ut med någon telefon som har en flärp så skulle de som inte gillar flärpar troligtvis börja snegla på Sony, och på så vis skulle Sony förhoppningsvis börja gå med vinst igen. Detta är dock bara en teori.

Av Rasmus Hellmyrs

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Lämna ett svar