Honor har under dagen hållit ett event där tillverkaren visat upp det nya flaggskeppet Honor View 20. Den här telefonen erbjuder bland annat en 3D-kamera på baksidan. 

Honor View 20 har fått en 6,4 tumsskärm med Full HD+- upplösning. Under huven hittar vi processorn Kirin 980 med antingen 6/128 eller 8/256 GB inbyggt minne. På baksidan sitter en primär 48 MP-kamera tillsammans med en sekundär 3D-kamera för bilder med djupeffekt i.

På framsidan sitter en ensam 25 MP-kamera. I övrigt har Honor View 29 fått ett 4000 mAh-batteri, en fingeravtrycksläsare placerad på baksidan och Android 8.1 Oreo från start. Honor kommer berätta mer ingående om mobilen på ett event i Paris den 22 januari.

Share.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Comments are closed.

Exit mobile version