Airbus A320: smäll i motorn fick planet att nödlanda

Det har nyligen inkommit uppgifter om att en Airbus A320 från flygbolaget GoAir fick nödlanda. Läs vidare för att ta reda på mer om nyheten.

Det framkommer att flygplanet hade lyft och att det höll på att stiga men att det helt plötsligt small till i motorn, något som fick piloterna att avbryta stigningen och vända tillbaka till flygplatsen där man startade ifrån. Landningen gick till utan problem.

Via

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.