Kategorier
Boeing Flyg

Qantas gör sig av med sin första Boeing 747-400

Qantas har under dagen meddelat att flygbolaget nu gjort sig av med sin första 747-400. Läs vidare för att ta reda på mer om nyheten.

Qantas har alltså gjort sig av med sin första 747-400 som man fick in i flottan 2003. Det här flygplanet har alltså varit i tjänst i 17 år. Det är imponerande. Ni kan läsa läsa mer om nyheten här.

Av Rasmus Hellmyrs

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.