in ,

Airbus A320 från Lauda Airlines träffades av blixten flera gånger

Det har nyligen inkommit uppgifter om att en Airbus A320 från Lauda Airlines nyligen träffades av blixten när flygplanet var på väg in för laddning i Österrike.

Det framkommer uppgifter om att flygplanet behövde kollas till efter att det hade landat men det ser alltså ut som att planet kom ner på marken utan problem.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.