Annons

I och med det pågående Corona-utbrottet så har många flygbolag fått problem. Nu har det inkommit nya uppgifter från Southwest Airlines.

Det framkommer att bolaget under förra veckan flög 56 flygningar utan passagerare för att förflytta flygplan, personal och frakt i USA. Detta isen man verkligen se som att slöseri men flygbolag har sedan tidigare gått ut och skrivit att efterfrågan i princip är obefintligt just nu.

Via

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Comments are closed.

Exit mobile version