Samsung Galaxy S20 Ultra: det som hänt med den är helt oacceptabelt

Jag har sedan tidigare skrivit om att, Samsung Galaxy S20 Ultra fått ett problem i och med en ny uppdatering med att displayen blivit grön på vissa, enheter som rockar Exynos 990 under huven.

Även om små misstag är ok så är ett misstag som att skicka ut en ny uppdatering till Galaxy S20 Ultra som gör displayen grön inte ett litet misstag. Dessutom att Samsung inte jag en uppdatering som back up och att användare måste vänta på en ny uppdatering känns lite surt måste jag säga.

Jag har personligen inte drabbats av det här problemet men jag förstår er som har en S20 Ultra med en numera grön display om ni är snea på Samsung.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.