in

Då kommer Xperia 1 II bli tillgänglig för köp i Nederländerna

Det ser ut som att Sony kommer släppa det senaste flaggskeppet Xperia 1 II på den Europeiska marknaden inom en mycket snar framtid. Men när exakt kommer den här modellen bli tillgänglig för köp i exempelvis Holland?

Det ser ut som att modellen kommer bli tillgänglig för köp från och med nu hos en återförsäljare i Holland men om du bokar en nu ser det ut som att du kommer få Xperia 1 II i din hand om typ en månad.

Det ser därmed ut som att det kommer dröja ytterligare innan Sony kommer släppa Xperia 1 II. Det återstår att se när den kommer till Sverige.

Via

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.