in

OnePlus Nord ser ut att få optisk bildstabilisering (OIS)

Nyligen framkom det att OnePlus med största sannolikhet kommer hålla ett event den 21 juli det här året där tillverkaren kommer visa upp nya Nord. Nu har det framkommit ytterligare saker som är roliga och som låter lovande kring den här modellen.

Det ser ut som att OnePlus Nord kommer få optisk bildstabilisering. Detta är något som gör att du kan få skarpa bilder trots att du kanske är lite darrig på handen. Det är inte speciellt många mellanklassare som har detta så vem vet, kanske OnePlus Nord kommer bli en trendsättare om den nu kommer få finessen?

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.