Kategorier
Samsung

Samsung Galaxy Note 20 läcker ut på pressbilder

Samsung kommer hålla ett event den 5 augusti det här året där tillverkaren kommer visa upp nya Galaxy Note 20. Nu ser det ut som att modellen läckt ut på bild.

Vi ser att den kommer få samma stora linser som Galaxy Note 20 Ultra men att den kommer få tre istället för fyra kameror på baksidan. Utöver detta ser det ut som att modellen kommer bli tillgänglig i rosa och grått samt att den kommer få ett hål på framsidan i den främre skärmen som för övrigt kommer vara platt.

Ni kan läsa mer om nyheten här.

Av Rasmus Hellmyrs

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.