in

TicWatch Pro 3 Ultra GPS ser ut att visas upp 13 oktober

Enligt Mobvoi kommer tillverkaren hålla ett event inom en mycket snar framtid där tillverkaren kommer visa upp en ny smartwatch. Det ser ut som att den här klockan kommer få det mycket enkla namnet TicWatch Pro 3 Ultra GPS.

Det sägs att den här klockan kommer få den nya versionen av Wear OS och det framgår att klockan kommer kunna mäta hjärtat på ett bättre sätt.

Ni kan läsa mer om nyheten genom Tweeten nedan!

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.