Annons

Enligt uppgifter ser det ut som att Apple kommer att öka prestandan ytterligare i företagets kommande iPhone. Läs vidare för att ta reda på mer om nyheten.

Det ser ut som att den här Pro modellen kommer få 8 GB RAM. Detta kan jämföras med företagets nuvarande Pro modeller som har 6 GB RAM och jag skulle misstänka att 2 GB extra RAM kan göra riktigt stor skillnad i en iPhone. Verkligen!

Ni kan läsa mer om nyheten här.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Comments are closed.

Exit mobile version