Annons

Enligt uppgifter är det möjligt att Apple kommer att utrusta både iPhone 15 och 15 Plus med en ny, större bump för kamerorna på baksidan.

Det är kanske inte så konstigt med tanke på att mobilerna sägs ärva den 48 MP-sensor som sitter i iPhone 14 Pro och 14 Pro Max. Dessutom sägs det att mobilerna kommer att få the dynamic island från 14 Pro-modellerna även i iPhone 15 och 15 Plus.

Det kommer troligtvis hållas ett event i september där man troligtvis kommer visa upp dessa nya telefoner.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Comments are closed.

Exit mobile version