Richard Yu, CEO av Huawei, delar med sig av bild tagen av Huawei P60 Pro

Det verkar som att Huawei P60-serien är närmre än vad vi tror. Nu har en bild inkommit som visar vad kameran i P60 Pro kommer att gå för, och den verkar bli brutal.

Det verkar som att mobilen kommer ta mycket bra bilder i mörkret, och den ser ju riktigt brutal ut! Sedan tidigare har det spekulerats om att del här modellen kommer få en primär 50 MP-kamera med en bländare som ska kunna skifta mellan F/1.4-4.0, och jag tror att det kommer vara riktigt coolt att se!

Det är än så länge högst oklart när P60-serien kommer att visas upp, men det får vi förhoppningsvis reda på inom kort!

Via

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.