in

Xperia 10 VI kan presenteras 17 maj

Images+4

Sony har nyligen bjudit in till ett event som tillverkaren kommer hålla den 17 maj, och förhoppningsvis kommer Sony visa upp årets Xperia-nyheter på det här evenemanget. Jag skrev nyligen om att Sony med största sannolikhet kommer visa upp nya Xperia 1 VI under eventets gång, men förhoppningsvis kommer Sony visa upp mer!

Eftersom det sedan tidigare ryktats om att Xperia 10 VI kommer visas upp vid sidan av Xperia 1 VI så skulle det inte förvåna mig om Xperia 10 VI kommer visas upp tillsammans med Xperia 1 VI.

Sedan tidigare har det ryktats om att Xperia 10 VI kommer fortsätta erbjuda 21:9-format.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.