Xiaomi har haft som tradition att visa upp T-serien smartphones i september varje år. Det kan däremot komma att ändras. Det har nyligen börjat ryktas om att tillverkaren kan komma att hålla låda betydligt tidigare än väntat.

Nu ser det dessutom ut som att Xiaomi 17T åkt genom verifiering i Singapore, något som tyder på att så också kommer bli fallet. Det sägs att dessa modeller kommer erbjuda chipp från MediaTek bland annat.

Senaste inläggen

Share.

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse! Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Comments are closed.

Exit mobile version