Kategorier
Uncategorized

Bild läcker på Xperia XZ2

Sony kommer på söndag hålla ett event där företaget förväntas visa upp de nya flaggskeppen Xperia XZ2 och XZ2 Compact.

Nu har en klockren bild läckt ut på Xperia XZ2. Bilden visar att mobilen kommer få en välvd baksida tillsammans med en kamera (med tillhörande LED-blixt). Telefonen är också ut att få fingeravtrycksläsaren placerad på baksidan. 
Vi kan se att Sony valt (äntligen!) att använda sig av 18:9-formatet, vilket innebär att telefonen fått mindre bezels mot för tidigare telefoner från Sony.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus H

Av Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Lämna ett svar