Connect with us

Sony

Rykte: Sony Xperia 1 VI erbjuder inga större uppgraderingar

Sony Xperia 1 Vi Leak Renders 5k Ah 2 1154x649

Den 17 maj kommer Sony hålla ett event i Tokyo, Japan där tillverkaren kommer visa upp nyheter. Bland dessa förväntas Xperia 1 VI ingå. Nu har en person uttalat sig om Xperia 1 VI, och man menar att telefonen inte är värd för fans att ”hålla andan för”.

Jag tolkar det som att Xperia 1 VI kommer påminna mycket om sin föregångare. Vi har tidigare sett renderingar på enheten som visar att enheten kommer påminna mycket om Xperia 1 V men att den ser ut att få det nya formatet 19,5:9, något som är en stor förändring för Xperia 1-serien som alltid använt 21:9-formatet.

En japansk källa menar att personen som står bakom Tweeten nedan kan ses som trovärdig då personen en gång i tiden avslöjade att Sony skulle gå över från Xperia XZ3 till Xperia 1 och att uppföljaren såldes inte skulle få namnet Xperia XZ4. Som vanligt bör rykten tas med en nypa salt.

Android 10: är det en säkerhetsrisk?

Google

Huawei: 150 miljoner människor kommer få tillgång till det nya gränssnittet

Huawei

Ja då, du kommer kunna klä ut Samsung Galaxy S22 till en container

Samsung

Google Pixel 2 blir första telefonen med Snapdragon 836

Uncategorized

    Copyright © 2018 Jawn Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.