Kategorier
Uncategorized

Din telefon blir supportvänlig med Android N (rykte)

Android N är fortfarande i betastadiet och är på långa vägar inte ett färdigutvecklat system. Enligt ett nytt rykte så kommer Android N bli väldigt supportvänligt, då systemet sägs få en funktion så att man kan dela med sig att telefonens (eller surfplattans) skärm direkt till Googles kundtjänst, som då ska kunna guida dig genom alla steg om du haft problem med din telefon.

Bilden är lånad av phonearena.com

Källa

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Rasmus H

Av Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.

Lämna ett svar