in

Samsung Galaxy S10 har börjat tillverkas – nu kan vi förvänta oss flera läckor!

Den 20 februari kommer Samsung troligtvis hålla ett event där tillverkaren kommer visa upp den nya Galaxy S10-serien. 

Nu har det inkommit uppgifter om att Samsung börjat producera Samsung Galaxy S10-mobilerna. Källan nämner att ”vi kan förvänta oss flera läckor inom de kommande veckorna”. Vi vet sedan tidigare att Galaxy S10 Lite kommer få en 5,8 tumsskärm, att Galaxy S10 kommer få en 6,1 tumsskärm medans Galaxy S10+ kommer få en 6,4 tumsskärm.

Samtliga enheter kommer antagligen drivas av Samsungs processor Exynos 9820.

https://twitter.com/Samsung_News_/status/1074936931543367680

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.