in

Google Stadia har nu nått en miljon nerladdningar

Under gårdagen framkom det uppgifter om att Google skulle släppa Stadia för typ alla. Nu har det inkommit nya uppgifter om GOOGLE Stadia.

Det ser som sagt ut som att programmet blev tillgängligt för de flesta för någon dag sedan och det verkar som att det var efterlängtat. Det ser nämligen ut som att appen nu nått 1 miljon nerladdningar i Play Store, något som känns coolt!

Ni kan läsa mer om nyheten genom att klicka er vidare här.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Written by Rasmus H

Rasmus Hellmyrs driver sedan 2016 Mobilanyheter. Han har sedan tio års tid haft det oerhört stort intresse för smartphones då han fick upp ögonen för Samsung Galaxy S2. Sedan dess har det bara gått "utför" som han beskriver det själv med sitt oerhörda intresse!

Utöver att rapportera om de senaste nyheterna i den mobila världen så tycker han också om att recensera produkter.