Hem Källa: OnePlus 12 kommer erbjuda mycket få nyheter

Källa: OnePlus 12 kommer erbjuda mycket få nyheter

oneplus-11-green-in-hand-2

I december kommer OnePlus 12 troligtvis visas upp för den kinesiska marknaden. Nu ser det ut som att specifikationerna för ett tidigt exemplar af flaggskeppet läckt ut, och det är tydligt att det inte är många uppgraderingar som kommer erbjudas. Åtminstone inte på pappret.

Enligt källan kommer enheten fortfarande få en 6,7″ skärm med 120Hz, ett 5000 mAh batteri med 100W-laddning och ungefär samma formfaktor.

Nyheterna kommer istället ligga i kamerorna. Det sägs att mobilen kommer få tre mycket högupplösta kameror (50+50+64 MP), och det vore ju kul om OnePlus kommer kunna utmana exempelvis Samsung på kamera-fronten framöver.

DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…

Observera att den japanska versionen delvis är maskinöversatt.  Kontrollera alltid den svenska versionen av sajten för att vara säker på fakta.

Lämna ett svar